
Klub Turystyki Kajakowej „Ptasi Uskok” stanowi wrocławską organizację o tradycji sięgającej roku 1969, konsekwentnie promującą turystykę kajakową w Polsce i za granicą. Klub skupia się na rozwijaniu pasji do aktywnego wypoczynku na wodzie oraz upowszechnianiu tego typu rekreacji wśród szerokiego grona odbiorców.
Specjalnością stowarzyszenia są spływy kajakowe, w ramach których „Ptasi Uskok” organizuje zarówno krótsze wypady weekendowe, kilkudniowe wyjazdy wakacyjne, jak i dwutygodniowe ekspedycje. Uczestnicy i członkowie mają możliwość korzystania ze sprzętu klubowego oraz transportu kajaków, co pozwala na swobodne eksplorowanie różnych szlaków. Klub zapewnia wyprawy na rzekach polskich i tych zagranicznych, w krajach takich jak Niemcy, Czechy, Ukraina, Białoruś, Litwa czy Włochy (Wenecja). Profesjonalna kadra, obejmująca 24 Przodowników Turystyki Kajakowej PTTK i instruktorów Polskiego Związku Kajakowego, dba o bezpieczeństwo każdej wycieczki.
Proponowane przez klub trasy są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej doświadczonych kajakarzy. Uczestnictwo w organizowanych przez klub spływach umożliwia aktywne spędzanie czasu w otoczeniu natury, łącząc relaks z wysiłkiem fizycznym.
| Strona internetowa | Ilość ocen | Ocena |
|---|---|---|
| 1 | 5.0 / 5 | |
| 9 | 5.0 / 5 |